دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن یک نوع دستگاه بسته بندی است. این دستگاه می تواند به طور مداوم هزاران ظرف را با مواد خاص تا حد معینی پرکند. انواع دستگاه پرکن موجود ، میتوانند برای کسب و کار یا خط تولید شما مفید واقع شوند. 
 فناوری های مختلفی برای پرکردن در بازار وجود دارد. اما شما باید در مناسب ترین تجهیزات و دستگاه ها برای پاسخگویی به نیازهای شرکت خود سرمایه گذاری کنید. یک پرکن مناسب می تواند خط تولید شما را بهبود ببخشد. همچنین می تواند فروش را افزایش دهد و به موفقیت در کسب و کار شما کمک کند.
برای راهنمایی شما در مورد سرمایه گذاری ، پنج مدل مختلف از انواع دستگاه پرکن را مورد بررسی قرار دادیم.

انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات که به آنها دستگاه های پرکن جریانی نیز گفته میشود معمولاً در صنعت نوشیدنی کاربرد دارد. این دستگاه مقدار دقیق محصولات مایع را که برای ظروف مختلف مانند بطری یا فنجان مورد نیاز است پر میکند.

چند مدل دستگاه پرکن مایعات وجود دارد.

دستگاه دستی برای پرکردن مایعات:

اولین مدل از انواع دستگاه پرکن که برق احتیاج ندارند و صرفاً به کار دستی متکی هستند. این به افزایش دقت و سرعت خروجی در مقایسه با ریختن مایع با دست کمک می کند. دستگاه دستی پرکن مایعات برای تولید در مقیاس کوچک کاملا مناسب است

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک:

این دستگاه به طور معمول از سرنگ ، پیستون و نازل استفاده میکند. این مدل دستگاه پرکن میتواند تقریباً با انواع مایعات از جمله شوینده ، تمیز کننده و محصولات دارویی کار کند.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک:

یکی دیگر از انواع دستگاه پرکن مایعات ، دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک است. این نوع دستگاه می تواند از پس کار در مقیاس بزرگ و نیازهای تولید بالا برآید. از این رو به گزینه ای محبوب در شرکت های بزرگ تبدیل شده است. این مدل عمدتا برای ریختن کلیه مایعات ویسکوزیته و مایعات حاوی محصولات غذایی استفاده می شود.

دستگاه پرکن مایعات درون خطی:

این دستگاه ، مایعات با ویسکوزیته کم و زیاد را به ظروفی میریزد که بصورت یک خط در امتداد نوار نقاله چیده شده اند. میتوان از این دستگاه در توزیع مواد غذایی ، لبنیات و محصولات آرایشی استفاده کرد.

دستگاه پرکن مایعات روتاری:

دستگاه پرکن مایعات روتاری ظروف را در امتداد ایستگاه های دایره ای مختلف حرکت می دهد. هر کدام عملکرد خاصی مانند پرکردن ، آب بندی و دربندی را انجام می دهند. این مدل پرکن معمولاً در صنایعی نظیر نوشیدنی ، غذا و خودرو مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه پرکن مایعات پیستونی:

دستگاه پرکن مایعات پیستونی میتواند محصولات را با دقت در ظروف بریزد. این پرکن در درجه اول برای پرکردن مواد با تغییر محدود مانند مواد آرایشی ، صابون مایع و سس غذایی استفاده میشود.

دستگاه پرکن مایعات

انواع دستگاه پرکن پودر:

دستگاه پرکن پودر با یک فناوری تغذیه مارپیچ و کنترل نور طراحی شده است. این موضوع باعث میشود که دستگاه دقت بالایی را در پرکردن مواد تضمین می کند. این دستگاه برای پرکردن محصولات پودری یا گرانولی با جریان آزاد و بدون جریان مناسب است.

جریان آزاد به محصولات پودری گفته می شود که حتی در صورت فشار اضافی نمیتوانند شکل خود را حفظ کنند. به عنوان مثال می توان به شکر یا نمک اشاره کرد. در مقابل ، محصولات با جریان آزاد مانند شیر خشک میتوانند فشرده شوند و شکل خود را حفظ کنند.

دستگاه پرکن پودر

انواع دستگاه پرکن ارتعاشی:

این دستگاه پرکن با چندین سینی ارتعاشی طراحی شده است تا محصولات را با دقت در یک سطل پخش کند. پس از رسیدن به وزن مورد نیاز، سطل محصول را درون ظرف خالی می کند.

انواع دستگاه پرکن کپسولی:

دستگاه پرکن کپسولی بجای پرکردن ظروف با توجه به وزن ، به ریختن مواد بر حسب قطعه یا تعداد متکی است.

جدا از صنعت داروسازی و غذا ، این دستگاه پرکن همچنین در کشاورزی ، محصولات بهداشتی و مهندسی شیمی استفاده می شود.

دستگاه پرکن کپسولی

انواع دستگاه پرکن پمپ جابجایی مثبت:

این نوع خاص دستگاه پرکن با هد پمپ جابجایی مثبت طراحی شده است. دستگاه پرکن پمپ جابجایی مثبت به راحتی می تواند طیف وسیعی از مواد را کنترل کند.

دستگاه های پرکن معمولاً برای بسته بندی محصولات غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند اما در سایر صنایع نیز قابل استفاده هستند. این پنج مدل مختلف از انواع دستگاه پرکن را به خاطر بسپارید تا تصور تقریبی از اینکه در کدام دستگاه سرمایه گذاری می کنید داشته باشید.