بسته بندی اتوماتیک ، راه حلی مناسب برای گسترش تجارت شما !

به عنوان یک تولید کننده یا توزیع کننده مواد غذایی ، ممکن است دردسرهای زیادی را به مرور زمان تجربه کنید. زیرا تجارت شما قطعا با افزایش تقاضا روبرو خواهد بود. راه حل این مشکل استفاده از بسته بندی اتوماتیک میباشد. با استفاده از اتوماسیون در بسته بندی ، نه تنها دیگر مشکلی نخواهید داشت ، بلکه با گسترش کسب و کارتان قدم بزرگی رو به جلو برداشته اید.

تعیین اینکه چه موقع زمان اتوماسیون خط بسته بندی شما فرا رسیده است کار دشواری نیست. اما برای تصمیم گیری در مورد محل شروع کار و همچنین تعیین عواملی که بیشترین بازدهی را در اختیار شما قرار می دهد ، باید تحقیقاتی انجام شود.
در این مطلب ما چند نکته که نشان از نیاز به اتوماسیون در بسته بندی هستند را بررسی کردیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و کاربردی باشد.

ذدستگاه بسته بندی اتوماتیک

بسته بندی اتوماتیک: بازار و تقاضا

درک بازارهای هدف خود و پیش بینی رشد قوی پیش از صورت گرفتن آن نکات بسیار مهمی هستند که در امکان سرمایه گذاری بر روی بسته بندی اتوماتیک تاثیر بسیاری دارند. با توجه به این موضوع:
آیا در سال آینده محصولات جدیدی اضافه خواهید کرد؟ رشد زیادی را پیش بینی می کنید؟
همچنین در بعضی موارد ممکن است بخاطر کاهش تقاضا بتوانید اتوماسیون را توجیه کنید. زیرا در این صورت ، با کاهش تقاضا در بازاری که شما در آن فعالیت می کنید ، اتوماسیون به طور بالقوه می تواند سرمایه ی شما را در هزینه های کل پس انداز کند.

دستگاه بسته بندی اتوماتیک محصولات غذایی

عملکرد اپراتور شرکت شما

نیروی کار اغلب اولین بخشی است که هنگام بررسی این موضوع مورد بحث قرار می گیرد. تقاضا در حال افزایش است و تیم شما به سختی میتواند آن را به طور کامل تامین کند. مشتریان و یا خرده فروشان نسبت به کار با شما دو به شک خواهند شد. در بدترین حالت ، شما را کاملاً کنار می گذارند.

افزایش تقاضا خطوط تولید محدود را تحت فشار قرار می دهد. همچنین باعث ایجاد استرس در محیط کار می شود. به علاوه می تواند منجر به افزایش آسیب ها و جابجایی زیاد کار شود. اگر با میزان قابل توجهی از جابجایی کارکنان روبرو هستید و این می تواند ارتباط مستقیمی با روند بسته بندی شما داشته باشد. این دلیل خوبی برای بررسی گزینه ی بسته بندی اتوماتیک است.

گزینه ای که ممکن است در ابتدا در نظر داشته باشید ، افزودن شیفت اضافی است. اما مطمئن شوید که در مورد تأثیر آن بر روی فرآیندهایی که با ماشین آلات دستی صورت می گیرد تحقیقات درستی کرده اید. شیفت های اضافی به تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در نیاز دارند. این کار برای اطمینان از ایمنی و برخی موارد دیگر باید حتما صورت بگیرد. همچنین بررسی هایی که روزانه انجام می شود ، دیگر به طور ماهیانه و یا هفتگی صورت خواهد گرفت.

دستگاه بسته بندی اتوماتیک محصولات غذایی

بسته بندی اتوماتیک: تفاوت هزینه ی اتوماسیون

بر فرض این که  شما یک کارمند دارید که با تجهیزات دستی کار می کند. دستمزد آنها در ماه به طور کامل پرداخت می شود. از جمله پرداخت های تأمین اجتماعی ، کارگران ، بیمه بیکاری و غیره.
در مواردی از این دست ، بسته بندی اتوماتیک می تواند در کمتر از یک سال هزینه های خود را بازپرداخت کند.  در حالی که هزینه های کار شما را نیز کاهش خواهد داد.

دستگاه شیرینگ پک بسته بندی اتوماتیک

بسته بندی در هر دقیقه یا (PPM)

خروجی مورد نیاز خود را تعیین کنید. انتظار دارید خروجی شما (تعداد بسته بندی در هر دقیقه یا PPM) در طول 12 ماه چه مقدار باشد؟ در طول یک سال چطور؟
آیا محصول شما به صورت عمده انباشته شده و سپس به قسمت بسته بندی منتقل می شود یا مستقیماً از تولید به بسته بندی انتقال می یابد؟

اگر محصولات به صورت عمده به خط بسته بندی شما آورده شوند ، این ماشین آلات بسته بندی هستند که PPM شما را تعیین می کنند. در این حالت ، شما می توانید در یک روز ، به اندازه ی دو روز یا حتی بیشتر کار کنید. شما فقط به ماشین آلاتی نیاز دارید که به اندازه کافی سریع کار کنند.
با استفاده از تجهیزات بسته بندی اتوماتیک ، این امکان وجود دارد که شما سالانه سرمایه ی هنگفتی را پس انداز کنید.

در صورت افزایش سرعت تولیدات ، آیا می توانید هزینه های نیروی کار را کاهش دهید؟
برای اجرای خط بسته بندی چقدر هزینه کار می کنید؟
خط تولید شما چه مدت کار خواهد کرد؟
این ها مواردی هستند که بهره وری خط تولید را به شدت کاهش خواهند داد. در صورت استفاده از تجهیزات بسته بندی اتوماتیک ، میتوانید به میزان قابل توجهی بهره وری را بالا ببرید.

دستگاه بسته بندی اتوماتیک محصولات غذایی

بسته بندی اتوماتیک: پسماند بیش از حد

غالباً وقتی از کار دستی در خطوط بسته بندی استفاده می شود ، هر چقدر تیم شما آموزش دیده باشد ، مقدار زیادی زباله مواد به وجود می آید. با استفاده از تجهیزات بسته بندی اتوماتیک ، متوجه خواهید شد که دقت ماشین آلات بسیار بیشتر از انسان است. آنها می توانند ضایعات مواد بسته بندی را کاهش دهند یا به طور کامل از بین ببرند. این موضوع باعث می شود که هزینه های کلی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دستگاه بسته بندی اتوماتیک

قیمت دستگاه بسته بندی اتوماتیک

همانطور که قبل تر گفته شد ، هزینه های خرید دستگاه بسته بندی اتوماتیک به طور قطع جبران خواهد شد. این جبران هزینه به واسطه ی خود دستگاه صورت میگیرد. نه تنها هزینه ی زیادی را جبران خواهد کرد ، بلکه باعث پس انداز سرمایه نیز خواهد شد. بنابراین ، قیمت دستگاه بسته بندی اتوماتیک هر چقدر هم که باشد باز هم برای شما سود آور خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دستگاه های شرکت ساسان ماشین میتوانید به صفحه ارتباط با ما مراجعه نمایید و با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین برای اطلاع از مشخصات فنی ماشین آلات صنعتی دیگر ؛ به قسمت محصولات ما بروید.

دستگاه بسته بندی محصولات اتوماتیک